Filologia angielska kierunkiem studiów z przyszłością

Filologia angielska jest kierunkiem studiów, który posiada duże perspektywy. Znajomość języków jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach, czyli w dobie, kiedy mamy otwarte granice. Na terenie Polski działa dużo firm zagranicznych, które zapewniają Polakom miejsca pracy.

Zwykle wymagana jest znajomość innych języków, a angielski jest jednym z najpopularniejszych. Co więcej, coraz rzadziej się zdarza, żeby ktoś nie znał, chociażby podstaw tego języka.  Szczególne znaczenie nabrało to po wejściu Polski do Unii Europejskiej.

Dzięki bardzo dobrej znajomości języka angielskiego można znaleźć pracę nie tylko na terenie Polski, ale i w innych krajach. Tego typu studia zdecydowanie otwierają horyzonty. Studia filologii angielskiej są dwustopniowe, pierwszy stopień licencjatu i drugi magisterki.

W celu ukończenia pierwszego z nich studenci zmuszeni są do pisania prac licencjackich po angielsku. Nie jest to proste, ale, żeby móc kształcić się dalej jest to niezbędne. Pisanie prac licencjackich po angielsku zwykle zaczynamy od przygotowania konspektu i po jego akceptacji przez promotora. To właśnie on nakreśli nam ogólny zakres opracowania i pomoże w rozplanowaniu poszczególnych kroków.

Gdy już skończymy pisanie prac licencjackich po angielsku, wtedy musimy ją oddać do sprawdzenia promotorowi. Jeżeli nie będzie miał żadnych zastrzeżeń, wtedy zostaje tylko jej oprawienie i zaniesienie napisanego przez nas dzieła do dziekanatu. Później zostaje tylko czekanie na ustalenie terminu obrony.

Język angielski może przydać się nawet na Politechnice Gdańskiej. Perfekcyjna znajomość angielskiego może być mocną kartą przetargową dla przyszłych inżynierów.

Filologia angielska – perspektywy po ukończeniu studiów.

Filologia angielska to kierunek dający wiele możliwości zawodowych. Można po nim pracować w szkole językowym. Istnieje również możliwość dawania indywidualnych korepetycji. Osoby z perfekcyjnym językiem, są również bardzo pożądane w wielu innych branżach. Należy do nich przykładowo branża finansowa. Branża transportowa również bardzo potrzebuje anglistów. Spedytorzy to często osoby, od których wymaga się perfekcyjnej znajomości angielskiego. Anglista może również bardzo wzmocnić swoje umiejętności informatyczne. W branży IT język angielski bardzo się przydaje.

Oferty pracy

Dodaj komentarz