Pisanie prac licencjackich po angielsku nie jest proste

Należy przyznać, że pisanie prac licencjackich po angielsku nie jest łatwe. Ogólnie pisanie prac licencjackich nie należy do prostych czynności a co dopiero gdy mamy do czynienia z innym językiem niż polski. Techniki przygotowywania tego typu opracowań są bardzo różne.

Niektórzy piszą najpierw tekst w języku polskim i tłumaczą na język angielski, inni natomiast od razu sporządzają pracę w języku angielskim. Oprócz niezbędnej literatury anglojęzycznej lub też czasami polskiej, która stanowi bibliografię pracy, potrzebny może okazać się słownik języka angielskiego.

Praca licencjacka po angielsku może być Twoim preludium do wymarzonej kariery!

Zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z literaturą fachową czy techniczną może pojawić się wiele słów, czy też zwrotów, które mogą nam być nieznane. Ważne jest to, aby na początku jasno określić cel   pracy licencjackiej, a także postawić hipotezy, które później będziemy mogli zweryfikować.

“Iloma językami mówisz – tyle razy żyjesz. Jeśli znasz tylko jeden, żyjesz tylko raz”. Czeskie przysłowie

Pisanie prac licencjackich po angielsku najlepiej rozpocząć od przygotowania odpowiedniego planu pracy. W tego typu opracowaniach, czyli w języku angielskim najczęściej obowiązuje styl harvardzki przypisów. Różni on się zdecydowanie od tych tradycyjnych na dole strony.

Licencjat po angielsku jest zawsze sporym wyzwaniem!

Przypisy harvardzkie umieszczamy w tekście i podajemy inicjały oraz nazwisko autora. W tym przypadku nie podajemy tytułu książki ani miejsca i roku wydania. Pełne dane pojawiają się dopiero w końcowej bibliografii. Napisanie pracy licencjackiej za administracji po angielsku, może z pewnością być dużym krokiem do szybkiej kariery.

Pisanie prac licencjackich po angielsku – wstępem do wielkiej kariery?

Pisanie prac licencjackich po angielsku to spore wyzwanie intelektualne po angielsku. Powiedzmy sobie to szczerze: po anglistyce są konkretne perspektywy. Perfekcyjny angielski otwiera nam perspektywę pracy zarówno w edukacji, jak i biznesie. W edukacji filolog angielski może pracować w szkole językowej. Inny sposób to udzielanie korepetycji.

“Znajomość jednego języka stawia cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają wszystkie drzwi na twojej drodze”. Frank Smith

W biznesie istnieje za to całe spektrum możliwości. Angliści z powodzeniem mogą pracować w transporcie jako spedytorzy. Inną opcją jest praca w branży IT lub w finansach. Filolog angielski z powodzeniem może być doradcą finansowym, który po angielsku wytłumaczy ofertę bankową zamożnemu klientowi z zagranicy. Innymi słowy, nauka angielskiego się opłaca. To klucz do zrobienia szybkiej kariery.

Jeśli piszesz obecnie swoją pracę licencjacką po angielsku i interesuje Ciebie profesjonalna pomoc, to zapraszamy serdecznie!!
Prace licencjackie po angielsku – wzory

Dodaj komentarz