Tematy prac magisterskich z filologii angielskiej.

Tematy prac magisterskich z filologii angielskiej są niezwykle zróżnicowane. W poniższym tekście przedstawimy przykładowe tematy tego typu prac dyplomowych. Poza tym udzielimy cennych porad, które mogą pomóc Tobie w wyborze odpowiedniego zagadnienia.

W pracach dyplomowych z filologii angielskiej bardzo często dokonuje się analizy językoznawczej twórczości konkretnego pisarza. Nic w tym dziwnego, ponieważ brytyjska literatura obfituje w świetnych twórców. W poniższej tabeli przedstawiamy przykładowe tematy prac dyplomowych z zakresu filologii angielskiej.

Przykładowe tematy prac dyplomowych z zakresu filologii angielskiej.

Motyw zemsty w twórczości Szekspira.

Wolność w utworach George Byrona.

Elementy magiczne w utworach J. K. Rowling.

Totalitaryzm w dziełach Georga Orwella.

Brytyjska poezja w okresie Wielkiej Wojny.

Miłość w poezji brytyjskiej.

Walka o władzę w brytyjskiej literaturze.

Różne światy w twórczości Neila Gaimana.

Motyw dzieciństwa w literaturze wiktoriańskiej.

Chrześcijańskie elementy w dziełach J.R. Tolkiena.

Zbrodnia i kara w brytyjskiej literaturze.

Moralność bohaterów utworów Stehpena Kinga.

Totalitarne wizje przyszłości w twórczości Georga Orwella.

Jak widać tematy prac magisterskich z filologii angielskiej, są bardzo zróżnicowane. W wyborze odpowiedniego tematu na pewno skutecznie pomoże Tobie promotor. Dysponuje on bardzo bogatą wiedzę odnośnie do tworzenia prac dyplomowych. Warto korzystać z jego bogatej wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia. Jego rady mogą bardzo Tobie pomóc.

Ogólnie na pewno łatwiej będzie Tobie pisać swoją pracę dyplomową, jeśli jest ona Twoją pasją. Ciężko Będzie Tobie motywować siebie do pisania kolejnych stron, jeśli temat Twojej pracy nie jest dla Ciebie interesujący.

Literatura brytyjska nie musi być jedynym pomysłem na pracę dyplomową. Zawsze można również skorzystać z brytyjskich piosenek. Jest to bardzo dobra inspiracja, na niejedną pracę dyplomową. Tacy artyści, jak np. The Beatles wydali wiele, świetnych płyt, a ich piosenki poruszają różne motywy. Zawsze można np. napisać pracę magisterską zatytułowaną “Motyw miłości w brytyjskich piosenkach”.

Tematy prac magisterskich z filologii angielskiej – podsumowanie.

Tematy prac magisterskich z filologii angielskiej są niezwykle zróżnicowane. Najlepiej wybrać taki temat, który jest naprawdę fascynujący. W przypadku filologii angielskiej, ciekawych zagadnień nigdy nie brakuje. Sama praca magisterska jest wspaniałą okazją, aby wykazać się swoją znajomością języka obcego. To na pewno jest wspaniały wstęp do przyszłej kariery.

Dodaj komentarz