Należy przyznać, że pisanie prac licencjackich po angielsku nie jest łatwe. Ogólnie pisanie prac licencjackich nie należy do prostych czynności a co dopiero gdy mamy do czynienia z innym językiem niż polski. Techniki przygotowywania tego typu opracowań są bardzo różne.
Niektórzy piszą najpierw tekst w języku polskim i tłumaczą na język angielski, inni natomiast od razu sporządzają pracę w języku angielskim. Oprócz niezbędnej literatury anglojęzycznej lub też czasami polskiej, która stanowi bibliografię pracy, potrzebny może okazać się słownik języka angielskiego.
Zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z literaturą fachową czy techniczną może pojawić się wiele słów, czy też zwrotów, które mogą nam być nieznane. Ważne jest to, aby na początku jasno określić cel pracy licencjackiej, a także postawić hipotezy, które później będziemy mogli zweryfikować.
Pisanie prac licencjackich po angielsku najlepiej rozpocząć od przygotowania odpowiedniego planu pracy. W tego typu opracowaniach, czyli w języku angielskim najczęściej obowiązuje styl harvardzki przypisów. Różni on się zdecydowanie od tych tradycyjnych na dole strony.
Przypisy harvardzkie umieszczamy w tekście i podajemy inicjały oraz nazwisko autora. W tym przypadku nie podajemy tytułu książki ani miejsca i roku wydania. Pełne dane pojawiają się dopiero w końcowej bibliografii. Napisanie pracy licencjackiej za administracji po angielsku, może z pewnością być dużym krokiem do szybkiej kariery.
Pisanie prac licencjackich po angielsku – wstępem do wielkiej kariery?
Pisanie prac licencjackich po angielsku to spore wyzwanie intelektualne po angielsku. Powiedzmy sobie to szczerze: po anglistyce są konkretne perspektywy. Perfekcyjny angielski otwiera nam perspektywę pracy zarówno w edukacji, jak i biznesie. W edukacji filolog angielski może pracować w szkole językowej. Inny sposób to udzielanie korepetycji.
W biznesie istnieje za to całe spektrum możliwości. Angliści z powodzeniem mogą pracować w transporcie jako spedytorzy. Inną opcją jest praca w branży IT lub w finansach. Filolog angielski z powodzeniem może być doradcą finansowym, który po angielsku wytłumaczy ofertę bankową zamożnemu klientowi z zagranicy. Innymi słowy, nauka angielskiego się opłaca. To klucz do zrobienia szybkiej kariery.
Prace licencjackie po angielsku – wzory